O nás

Milujeme víno a koňaky. Hosté k nám chodí pro kvalitní, ověřené pití a pro příběhy. Každý náš produkt má osobitý příběh, který jsme mohli zažít na vlastní kůži při cestách po Francii a dál. A to vše předáváme dál Vám, našim hostům.

Nejlepší bar roku 2013 v ČR dle Maurerova výběru Grand Bar

TripAdvisor Certificate of Excellence 2014

Vyjímečné prostory ve sklepení domu ze 14. století na Malé Straně

V baru máme více než 100 druhů koňaků a armaňaků

Více než 500 uskutečněných degustací v baru i jinde po ČR

Najdete u nás nejstarší koňak z roku 1898

Kdo jsme

prev

next

Tereza Franc (Křivinková)

Tereza Franc (Křivinková)

majitelka / sommelier / cognac specialist

Trochu bláznivá výzva přišla po pracovních a studijních zkušenostech v Anglii a Švýcarsku - možnost otevřít v zemi pivařů vlastní koňakový a vinný bar. Že mladá žena s vysokoškolským titulem z Británie a koňakový bar nejdou dohromady? A proč ne?

Pravda, o tomhle světě jsem mnohé nevěděla,ale... Nemám ráda předsudky a ráda dělám věci jinak než je většina zvyklá. Miluji kvalitní věci, které jsou autentické, pojí v sobě historii, umění, styl a charakter. A právě takové jsou produkty se kterými pracuji a služby, které poskytuji. Není to jen bar či prodej produktů, je to zábava, příběhy, propojování lidí a zážitky. Ráda bavím lidi, vzdělávám je o rozmanitém světě vín a destilátů a rozšiřuji jejich obzory.

Od roku 2014 jsem doposud jedinou oficiální koňakovou sommeliérkou, oficiálně Cognac Educator pro Českou republiku s mezinárodní působností.

I pro Vás ráda připravím privátní degustaci na míru nebo vás vezmu přímo do Cognacu, do míst, kde můžete zažít tu úžasnou alchymii na vlastní kůži.

Tomáš Kratochvíl

Tomáš Kratochvíl

partner / sommeliér / cognac specialist

Zájem o gastronomii jsem objevil už v dětství. Dětská kuchařka se v mojí knihovně objevila velmi brzy a logicky tak po základní škole následovalo studium gastronomie.

Číst dál

Napsali o nás

Zimní gastronomické vábení

Zimní gastronomické vábení

Gastronomická mapa Prahy skýtá mnohá překvapení. Gurmeti tak mohou den co den objevovat nové gastronomické koncepty, pohrávat si s netradičními chutěmi a přístupy domácích šéfkuchařů...

Gurmet, PDF


Jak nás hodnotí na tripadvisor.com

142351 (2)2 (2)3 (2)4 (2)5 (2)
5 (1)3 (1)4 (1)1 (1)2 (1)

Služby

Večírky, degustacevouchery

Zažijte s námi degustaci jinak. Poznejte silné i úsměvné příběhy, které se skrývají za našimi produkty. Vychutnejte si originální podání našich sommeliérů. Privátní degustace koňaku, vín či champagne? Ano a přesně podle Vašich představ. Náš klient je rovnocenný partner a rádi vytváříme prostor pro dlouhodobou spolupráci.

Naše služby

Plán akcí

Pravidelně pořádáme řízené degustace destilátů a vín za účasti výrobců či kapacit ve svém oboru.

Nemáte rádi řízené degustace?
Nevyhovuje Vám termín?
Přijďte kdykoli vyzkoušet naše degustační sety koňaků, armaňaků, calvadosu či Pineau des Charetes.

Kompletní kalendář akcí

Adresa:

U Staré studny
Tržiště 371/3
118 00 Praha 1 - Malá Strana

Všechny kontakty

Otevírací doba:

út-so: 16:00 – 24:00
ne-po: zavřeno

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace